o grze smokopedia forum gry darmowa gra
forum gry mmorpg

Temat: pytanie do graczy - prosze o opinie

Autor / Czas Treść
20 kwi 2012, 17:00
Marriacci
mężczyzna Marriacci
Skąd: Relámpago

Postów: 548
Pomógł: 5
Reputacja: -60
nie dosc ze stwierdzenie bezpodstawne to jeszcze trafne inaczej...
no i sie nie da^^
20 kwi 2012, 17:02
Marriacci
mężczyzna Marriacci
Skąd: Relámpago

Postów: 548
Pomógł: 5
Reputacja: -60
Marriacci

dziś, 16:30 Moze nie tyle pytanie, co propozycja, a mianowicie:

Proponuje, zeby kazdy z nas zaprosil 1 osobe do gry (jedna fajna osobe) i pomogl jej stawiac pierwsze kroki, a takie "zwerbowanie" gracza obwiescil smialo publicznie, np tu w tym watku.
Jesli kazdy zaprosi tylko 1 osobe, to bedzie nas 2 razy wiecej, a tzn ze bedzie nam wszystkim gralo sie ciekawiej i weselej :>

Moze ja zaczne...

zaprosilem teraz 2 graczy:

- Aurelia
- Czarna Pantera

nie wiem czy beda graly, choc mam nadzieje ze tak :>


Zapraszam zatem wszystkich do udzialu w akcji "zasysanie"! :>

Przy okazyji pogadam z diosami coby wsparli ta akcyje i za kazdego "zassanego" gracza przyznawali jakies drobne nagrody :>

Jodhaa Akbar

dziś, 13:49 Lucassiusa przyciągnęłam :)
kto sie jeszcze wykaze? :>
23 kwi 2012, 09:43
Matrioszka
kobieta Matrioszka

Postów: 305
Pomógł: 0
Reputacja: 1
Dlaczego wykasownao moja opinie skoro była w temacie wątku?
27 kwi 2012, 19:55
Yarpen Calderic
mężczyzna Yarpen Calderic

Postów: 838
Pomógł: 3
Reputacja: 10
A ja pochwalę się rębajłą Martinesem :)

Stare dzieje, ale się liczy :)
10 kwi 2013, 23:12

mężczyzna Solaufein

Postów: 552
Pomógł: 27
Reputacja: 65
Zasysanie nowych ma sens ale nie gwarantuje długofalowego sukcesu. Gra jest mocno niedopracowana a to wielu adeptów szybko zniechęca. Nie będę pisał o wadach, bo każdy widzi je inaczej i nie o to chodzi, żeby wytykać szczegóły. Napisze o strategii, która moim zdaniem mogłaby szerzej wypromować tę grę

1. najpierw należy stworzyć wersje gry bliską wersji finalnej i maksymalnie dopracowaną, tzn taką w której reguły gry nie będą już ulegały rewolucyjnym zmianom (dopuszczalne będą jedynie kosmetyczne poprawki)
2. Przygotować teren pod reset gry (wyzerowanie kont)
- z odpowiednim wyprzedzeniem (30 dniowym ?) rozpocząć kampanię reklamowo- informacyjną dot. startu nowej zresetowanej SJ (wielu z nas ma konta i wielu znajomych u konkurencji, tam trgo typu informacja trafiłaby na podatny grunt bo jest tajemnica poliszynela, że wielu gra tam z braku lepszej alternatywy).


Dlaczego konieczny jest reset?

Ano dlatego, że obecne postacie rozwijały się w róznych warunkach. To co było dwa lata temu niewiele ma wspolnego z tym co jest teraz. Po drodze było wiele róznych wypaczeń. Wiele fortun egzystujących w grze ma szemrane pochodzenie. Skądinąd pamiętam, że dawno temu dzięki błędowi można było w kasynie na Yobos w kilka godzin zarobić kilkaset tysięcy + sporo kamieni szlachetnych bez żadnego ryzyka, poza tym na przestrzeni czasu zmieniała się siła monstrów, dawne trofea maja dziś tę sama wartośc co dzisiejsze ale zdobyć je było nieporównanie łatwiej.

Zakładając, ze udałoby się znacznie zwiększyć liczebność aktywnych graczy, o trofea będzie dużo trudniej niż jest obecnie czy było wcześniej gdy aktywnie grało kilku graczy. Nic tak nie zniechęca jak nierówne szanse i nic tak nie zachęca do gry jak możliwość wystartowania na równi z innymi.

Dlatego potrzebny jest restart albo start na nowym serwerze.


Żeby nie było, ze nic w tej grze nie mam do stracenia. Kiedyś grałem dosyć aktywnie, zdarzało mi się regularnie wygrywać tygodniowy ranking w najwyższej kategorii i po tamtych czasach zaoszczędziłem trochę gotówki .
11 kwi 2013, 08:23
Black Hunter
kobieta Black Hunter
Skąd: Śląsk

Postów: 111
Pomógł: 24
Reputacja: 61
A ja krótko.

Moim zdaniem po co degradować wszystkich jak leci, szczerze jeśli jutro moja postać miałaby "nowicjusza", na pewno nie wracam do gry...mimo, że nie mam wiele do stracenia, szybko expo dałoby się nadrobić, ale niesmak tych kilku aktywnych tygodni jakie zostałyby mi odebrane, na pewno by pozostał i wcale nie mam nic do graczy którzy mają miliony na swoich kątach (jakkolwiek je pozdobywali).

Dlaczego nie pozbyć się nieaktywnych graczy....przykładowo (jeśli gracz nie loguje się dwa miesiące) powinien być hierarchicznie degradowany do najniższego poziomu, jego wszystkie aktywa zabrane, łącznie z rzeczami umieszczonymi na bazarach...jeśli jest właścicielem klanu w którym jest sam powinien mu być odebrany, a jeśli są tam członkowie (pomiędzy członkami powinny zapadać wybory, osoba wybrana obejmuje stanowisko szefa)...

Pozdrawiam:-)
11 kwi 2013, 09:15

mężczyzna Solaufein

Postów: 552
Pomógł: 27
Reputacja: 65
Z resetem chodziło o to, że gra dzisiejsza i gra dawniej to dwie inne gry a po zapowiedzianej gruntownej reformie będzie to jeszcze inna gra. Jeżeli zmieniają się reguły gry to można grę kontynuować, albo zacząć ją od nowa. Ja jestem zwolennikiem stałych reguł, wyznaję zasadę nowe reguły=nowa gra.

Poza tym trzeba uporządkować sprawy regulaminowe. Tajemnicą poliszynela jest, że od zawsze w grze funkcjonowało sporo multikont ( nielegalnych i zalegalizowanych w postaci postaci zgłoszonych z jednego konta). Klony psują tę grę, sprawiają, że gracze staja się samowystarczalni, zanikają interakcje między postaciami, dlatego jak w każdej tego typu grze musi istnieć bardzo rygorystyczny regulamin, który maksymalnie utrudniałby taki proceder. Restart da szansę wyprostowania tego typu spraw.


Idealnym rozwiązaniem byłoby, uruchomienie drugiego serwera, ci co chcieliby dalej grać w grę testową jaką są obecnie SJ testowali by ją dalej, ci co chcieliby pograć w nową grę zagraliby na drugim serwerze. Ten temat był juz poruszany, podobno nie stać nas na dwa serwery więc trzeba się zdecydować czy trwać w maraźmie czy niewiele ryzykując postawić na rewolucyjne rozwiązania majac nadzieję na prawdziwy sukces przedsięwzięcia.

Moim zdaniem, gra może stanąć na nogi (zyskać szerszą popularność) dopiero po powstaniu wersji finalnej , resecie i umiejętnie przeprowadzonej kampanii reklamowej. Przy dużej liczbie aktywnych graczy to by była zupełnie i inna gra niż jest teraz. Dobry start stwarzałby szansę zatrzymania na dłużej tych graczy a to gwarantowałoby rozwój gry, bo duża liczba grających to również szansa na większe profity ekonomiczne dla twórców, szybsze serwery itp.

Być może z powodu resetu kilku graczy odeszłoby, ale na ich miejsce wróciłoby wielu z tych, którzy wcześniej z jakichś powodów przestali grać i przyszłoby wielu nowych graczy skuszonych perspektywą uczestniczenia w nowym początku. Start nowego serwera (nowej gry) jest powszechnie stosowaną receptą na popularyzację gry.

To tyle ode mnie w tej sprawie.
Również pozdrawiam :)
16 kwi 2013, 20:21
Corazón de Dios
mężczyzna Corazón de Dios
Chciałbym, aby każdy z Was odpowiedział tutaj jednym zdaniem na pytanie:

Czy lepiej wprowadzić zbilansowaną wersję gry tutaj, robiąc reset (być może tylko częściowy), czy lepiej na zupełnie nowy serwer?
16 kwi 2013, 20:55
Nemeczek
mężczyzna Nemeczek

Postów: 914
Pomógł: 7
Reputacja: 22
O jaki reset chodzi?
Czy jeśli wprowadzicie zbilansowaną wersję teraz, to nie będzie nowego serwera?
Czym się będzie różnił nowy serwer od tego?
16 kwi 2013, 20:59
Corazón de Dios
mężczyzna Corazón de Dios
Nie ma sensu tworzyć kilku takich samych serwerów. Pytanie zadałem proste. Proszę o odpowiedzi.


Smoczy Jeźdźcy 2008-2024 All Rights Reserved