Człowiek:

Ludzie są najliczniejszą z ras. W niezwykle szybkim czasie zwiększają swoją liczebność, więc są zmuszeni do zakładania coraz to nowych miast i grodów. Są znani ze swych umiejętności budowania potężnych fortyfikacji, takich jak solidne murowane zamki, drewniane mosty i ciężkie mosiężne bramy. Jako że przeważają na całym terytorium Maeterii, nie są zbyt tolerancyjni wobec innych ras, za wyjątkiem niziołków, do których już się zdążyli przyzwyczaić.
Ponadto ludzie są stworzeni do uprawy wszelkiego rodzaju zbóż i prowadzą osiadły tryb życia. Decyduje o tym też aspekt fizyczny, gdyż pod tym względem są najbardziej zrównoważoną spośród wszystkich ras. Najlepiej czują się w swoich gospodach i karczmach, gdzie uwielbiają wypoczywać po całym dniu pełnym wrażeń.
Nikt inny poza ludźmi nie potrafi tak doskonale oswajać wszelkiej maści wierzchowców, w tym potężnych smoków! Przed wiekami smoki i ludzie byli w przymierzu, tak więc zdarzały się przypadki, że człowiek dosiadał smoka jak dosiada się inne wierzchowce! Krążą legendy o smoczych jeźdźcach, którzy nawiązywali ze smokami więź na całe życie. Do końca życia jeźdźca lub jego wierzchowca ...


Miastem ludzi jest Yheria.


Bonusem tej rasy jest:
  • 3 punkty inteligencji oraz szybkości za każdy punkt rozwoju
  • mniejsze zużycie energii o 1 przy pracy w zawodzie rolnika
  • zadawanie większych obrażeń przy użyciu mieczy
Smoczy Jeźdźcy 2008-2024 All Rights Reserved