o grze smokopedia forum gry darmowa gra
forum gry mmorpg

Temat: ZMIANY W MECHANICE GRY

Autor / Czas Treść
25 paź 2012, 19:34
Pierna de Dios
mężczyzna Pierna de Dios
Skąd: Gdańsk, lat 35
Rozkład PW - do czego może być używany/ile

- wiara
- zawody
- szkolenie broni/tarcz
- nauka czarów

Monstra - czy są nowe, od którego lvl moża bić

- będą nowe
- od +/- 15 poziomu skurczybyk, a im wyższy poziom gracza, tym więcej monstrów w zasięgu. Obliczone dla profesji wojownika oraz maga/druida

Profesje - czy dokończony kuglarz (post wyżej wspomina druida czyżby nowa koncepcja)

- będzie dokończony. Przewidujemy kontynuację tej profesji do 3 stopnia. Podobnie druid i też 3 stopnie profesji.

Mapa - czy jakieś nowe tereny (jaskinie, podziemia, itp)

- brak

Bronie - wzmianki tylko o tarczach ale co się zmieni - obecnie nikt nie używa tarczy bo bronie 1 ręczne mogą co najwyżej połaskotać monstrum

- tarcze oraz bronie 1 - reczne będą używane do pvp oraz walki z szybkimi (często atakującymi monstrami). Wzraz ze wzrostem wyszkolenia tarcze będą chroniły przed większą liczbą ataków przeciwnika.

Nie ma jeszcze nowej wersji. Dzisiaj padł pomysł :-)
25 paź 2012, 22:20
rudas
mężczyzna rudas

Postów: 222
Pomógł: 0
Reputacja: 2
jak mamy zaczac od nowa to ja bym poprosił o:
- na poczatku wybieramy profesje,ale trzeba ją uzyskać jak do tej pory
- gracz moze wybierać zawody tylko z przypisanych do jego profesji
- questy grupowe-klanowe
- kondycja ma za duze znaczenie w walce, powinna byc do produkcji i poruszania sie ale w walkach glownie powinno decydowac zycie
- co 6 poziomów(lub do ustalenia) 1 darmowa zdolność specjalna-czar, reszta jak do tej pory za PW
- zróznicowanie doświadczenia za monstra w zależności od profesji(to ma być główny dochód wojowników)

- co do handlu hmm taki przykład, mam jubilera-mistrza jako jedyny ale nie gram przez tydzien, ja nie zarabiam a gracze nie maja mozliwości produkcji biżuterii , proponuje by od fachowca gracz po przyniesieniu kamieni węgielnych mogł otworzyć u jubilera swoj "stragan", i podał kwoty za jakie inni gracze moga kozystac z jego wiedzy, tzn produkowac to co on moze ze swoich skladnikow, ja mam zysk a gracze potrzebny sprzet

-podatek bazarowy przy wystawianiu a nie wycofywaniu
- zmiana profesji tylko raz w grze
- monstra podzielone na dwie grupy, dostępne dla wszystkich i monstra questowe
- walki PvP, tu proponuje raz na jakis czas turnieje inne dla roznych profesji z jakimis normalnymi nagrodami( woje walki na obrazenia i nagroda to ekwipunek, magowie pojedynki magiczne i w nagrode zwoj z czarem itp)
- top 10expa jest dobrym pomyslem ale po co nam w kolko 2kzlota czy amulet wscieklosci,tu bym wprowadzil pule nagrod(co tydzien inna) i 3pierwsze miejsca wybieraja sobie nagrode, to na pewno zwiekszy rywalizacje
- szkolenie broni tarcz - dla wszystkich 1 poziom= 1PW co 6poziomy, dla wojownikow co 3 poziomy=1PW i mozna wybierac rozne bronie
- zlodzieje ilosc % skradzonego zlota co pare poziomow, + co np 10 okradanie graczy z towarow, tak zeby na np 30poziomie dostepne bylo okradanie bazarow i kiermaszy + umiejetnosci typu pułapki, atak z zaskoczenia itp
-magowie co 3 poziomy dodatkowe "miejsce" na czar inni na zdolnosc, teraz mozna uzywac tylko jednego czaru
- kupcy co 6 poziomow dodatkowy zawod( na poczatku wszyscy musza miec ustalna ilosc zawodow)

może coś z tego zrozumiecie i cos wam sie spodoba :)

ja bym byl za nowym serwerem tylko pod warunkiem ze wszystko zostanie dopracowane, a ze to moze troche potrwac to..
-albo nikt za pol roku nie bedzie chcial tam grac
-albo wszyscy zrezygnuja teraz i beda czekac na nowy serwer
wiec jesli powstanie powinien byc jakos graczom wynagrodzony(powiedzmy tym ktorzy zarejstrowali sie na obecnym przed data ...)
25 paź 2012, 22:37
rudas
mężczyzna rudas

Postów: 222
Pomógł: 0
Reputacja: 2
aha zroznicowac wzrost statystyk w zaleznosci od obranej profesji a nie rasy, + to co chyba Lazi mowil, skoki dosiadaja tylko woje ale wzgledem malego wlasnego, zlodziej np za to na wysrodkowany ekwipunek ale jak go zaatakuje silniejszy przeciwnik na drodze to dac mu szanse ucieczki itp
25 paź 2012, 22:58
Hellboy666
mężczyzna Hellboy666
Skąd: Piszyce , lat 32

Postów: 311
Pomógł: 20
Reputacja: 24
ja bym był za tym żeby nie grać od nowa trochu szkoda tego wszystkiego by było :((
26 paź 2012, 06:09
Dragon Eye
kobieta Dragon Eye
Skąd: Gliwice, lat 43

Postów: 383
Pomógł: 3
Reputacja: 17
yyy.... od nowa ? no raczej nie.
26 paź 2012, 06:33
Jodhaa Akbar
kobieta Jodhaa Akbar
Skąd: lubelskie - miasto sitarzy :), lat 37

Postów: 376
Pomógł: 20
Reputacja: 59
a ja się z tym przespałam i zdecydowałam, że jeżeli mamy przejść na nowy serwer to chcę, wiedzieć konkrety z miesiąc przed... dobrze dopracowana smokopedia chybaby wystarczyła(gdzie będzie opisane wszystko:rozwój postaci pod względem PW, podział zawodów, podział monstrów, jakie czary dla kogo, podziały broni, itd...)
bez tego nie ma co myśleć o nowym serwerze...

jeśli będzie taka sytuacja, że nowy serwer powstanie a będzie niedopracowany to po prostu skończy się moja przygoda w SJ ...
26 paź 2012, 07:42
Dragon Eye
kobieta Dragon Eye
Skąd: Gliwice, lat 43

Postów: 383
Pomógł: 3
Reputacja: 17
a nie mozna zrobic drugiego serwera testowego ? tutaj na tym niech sobie graja ludzie tam zalozymy konta tez i bedziecie ja dopracowywac bo takie skskanie w nieznane to raczej nic dobrego. Moze zaczac od malych rzeczy a nie od razu na szeroka wode ? :] gra ciagle sie rozwija nie ma gwarancji ze na nowym serwerze nie trzeba bedzie wprowadzac zniam ;]
26 paź 2012, 08:32
Plenti
mężczyzna Plenti

Postów: 110
Pomógł: 0
Reputacja: -2
dużo tych zmiany, zarówno proponowanych jak i wprowadzanych. I nie wiadomo gdzie się wypowiadać, bo wątek zmian niby nie dla nas, ale Dios odpowiada na wypowiadane tam treści, a tutaj dyskusja o czym innym. Uporządkujcie na początek chociaż dyskusję bo chcę pogadać o transformatorze a nie wiem tak naprawdę gdzie??

Tutaj z kolei każdy rzuca pomysłami jak z rękawa i jest taki szum informacyjny że nie wiadomo do czego kolejny rozmówca się odnosi. Chciałbym się odnieść do pomysłów np. rudasa ale nie mam jak tutaj sprawnie cytować i wolę nie pisać nic bo jeszcze bardziej namieszam.

Mam wrażenie że prosicie nas o zdanie, po czym każecie je wrzucać do wielkiego worka z którego wyciągane będą losowo bo inaczej się nie da.
26 paź 2012, 14:10
Pierna de Dios
mężczyzna Pierna de Dios
Skąd: Gdańsk, lat 35
Dragon Eye:

Są tylko dwa rozwiązania:

1. Dodajemy nowy serwer z zupełnie nowymi stałymi oraz zbilansowanymi statystykami monstrów, zawodami, stworami, poziomami, zdobywanym złotem, punktami wiedzy itp.
2. Modyfikujemy tą wersję gry.

Dodajemy nowy serwer, czyli taki, gdzie rozgrywka zacznie się od nowa dla nowych graczy. Będziecie mogli sobie założyć tam konta, nie ma problemu :-) Serwer testowy już jest i od roku są na nim testowane ustawienia. Zatem jeśli już otworzymy nowy serwer, to już w wersji finalnej.
Chcemy storzyć pewne stałe, background, które nie ulegną już zmianie. Dodawac będziemy jedynie nowe rzeczy do gry, których wcześniej nie było.

Kiedy to nastąpi? Nie wiem. Za pół roku, za rok? Zobaczymy jak real pozwoli i siły :-)
26 paź 2012, 14:12
Pierna de Dios
mężczyzna Pierna de Dios
Skąd: Gdańsk, lat 35
Jodhaa:

Oczywiście, smokopedia to jedna z rzeczy które sobie postawię za osobisty cel :-) Abyście mogli mieć przejrzyście wyjaśnione czego i ile trzeba aby zdobyć profesję itp ważne informacje.
Tak, aby każdy mógł zaplanować rozwój swojej postaci na samym początku zabawy.


Smoczy Jeźdźcy 2008-2024 All Rights Reserved