o grze smokopedia forum gry darmowa gra
forum gry mmorpg

Temat: ZMIANY W MECHANICE GRY

Autor / Czas Treść
09 paź 2014, 10:02
Elendil
mężczyzna Elendil

Postów: 205
Pomógł: 136
Reputacja: 292
Chyba, nikt mnie nie chcę słuchać i dostałem blokadę...bo co napiszę posta to mi jakieś śmieci wysyła :/
09 paź 2014, 10:06
Elendil
mężczyzna Elendil

Postów: 205
Pomógł: 136
Reputacja: 292
Kontynuując:

z przedziału 30-40 nawet 3x dłuższy czas na ubicie monstrum.

3) Przeglądałem uzbrojenie pod katem magicznej obrony i się zastanawiam czy ma to sens ? Na chwilę obecną potwory atakują ogień+wiatr, ogień+ziemia, ogień+woda....po co komuś obrona woda+ziemia. Może zamiast sztywnej obrony dać 2 dodatkowe miejsca na kamienie, ale z ograniczeniem nie możliwości włożenia czarnej perły i diamentu. Wtedy każdy robiłby zestawy wg potrzeb i mogłyby powstać ciekawe komplety.

PS Brakuje mi na forum możliwości skasowanie swojego posta...jak coś już zostanie napisane to koniec.
09 paź 2014, 11:39
Elendil
mężczyzna Elendil

Postów: 205
Pomógł: 136
Reputacja: 292
Jeżeli ktoś nie wierzy, że uzbrojenie znacznie zwiększy czas walki z monstrum to może sobie sprawdzić w symulatorze:
Elf_w zbroi_meduza vs syrena i Elf_syrena vs syrena. Różnica w zadawanych obrażeniach 5x, przy tych samych parametrach prócz użycia zbroi i związanego z tym zużycia kondycji.
09 paź 2014, 15:03
Mano De Dios
mężczyzna Mano De Dios
" Elfy by mieć dostęp do "najsilniejszych" broni muszą szkolić 2 typy broni."

nie ma w grze szkolenia kusz. podpadają one pod kategorię "łuki", więc szkolisz tylko 1 typ broni.
09 paź 2014, 15:10
Mano De Dios
mężczyzna Mano De Dios
Elendil: "Jeżeli ktoś nie wierzy, że uzbrojenie znacznie zwiększy czas walki z monstrum to może sobie sprawdzić w symulatorze:
Elf_w zbroi_meduza vs syrena i Elf_syrena vs syrena. "

Odnoszę wrażenie że nie czytasz w ogóle tego co ja tutaj piszę, tylko cały czas starasz się udowodnić swoją rację :)

Zacytuje swoje słowa z 1:40 dziś w nocy:

"Jutro pojawia sie juz pierwsze zbilansowane monstra... a byc moze nawet propozycje wszystkich monstrow."

Drogą prostej dedukcji - monstra które widzisz w symulatorze nijak mają się do tych które zobaczysz w grze gdy bilans wejdzie w życie...




09 paź 2014, 19:12
Elendil
mężczyzna Elendil

Postów: 205
Pomógł: 136
Reputacja: 292
dziś, 17:03
Mano De Dios
mężczyzna Mano De Dios
facebook
" Elfy by mieć dostęp do "najsilniejszych" broni muszą szkolić 2 typy broni."

nie ma w grze szkolenia kusz. podpadają one pod kategorię "łuki", więc szkolisz tylko 1 typ broni.

Mano bez obrazy, ale czytaj ze zrozumieniem....najpotężniejsze bronie to bronie dwuręczne. Jeżeli wg Twoich kategorii monstrów w punkcie 1 był super wypasiony potwór wyłącznie dla broni dwuręcznych to Elf musi szkolić i łuki/kusze, które są w 1 grupie i np miecze, które należą do broni dwuręcznych.
09 paź 2014, 19:28
Mano De Dios
mężczyzna Mano De Dios
Wybacz, rzeczywiście nie zrozumiałem o co Ci chodziło :)

Po prawdzie to sprawa będzie chyba wyglądać nieco inaczej, tzn. raczej nie przewiduję sytuacji że dana rasa (typ broni) nie będzie w stanie walczyć z jakimś monstrum. Mowa tu oczywiście o postaci z odpowiednio wysokim levelem, dopasowanym do wymogów monstrum. Po prostu niektóre rasy bedą sobie lepiej radzić z danymi monstrami, a inne z innymi. Najlepiej zobaczyć o czym mowa na przykładzie grupy dla 30 lvl, o której napisałem w ostatniej aktualności. Jeśli ktoś "pobawi" się tymi postaciami i monstrami, zobaczy że praktycznie każda postać może walczyć z każdym monstrum, ale jedne będą bardziej skuteczne "tutaj", a inne "tam"...
09 paź 2014, 19:46
Elendil
mężczyzna Elendil

Postów: 205
Pomógł: 136
Reputacja: 292
Przeleciałem na szybko Waszą propozycję elfa z tymi monstrami....masakra. Potrzeba z 20-30 walk na monstrum, żeby je ubić....ale tutaj wszystkich zaskoczę i dobrze, bo ów elf nie ma najlepszej broni na swoim poziomie, eliksirów i leków itp. Pobawiłem się trochę swoimi modyfikacjami i powiem, że z zefirem wychodzi to zadowalająco :D Dla wyższych poziomów jest oczywiście łatwiej...tak 2x :D Pytanie jakie będzie zróżnicowanie monstrów...ile % będzie dla graczy z poziomu około 30, ile dla 40 a ile tylko dla 50 ?
09 paź 2014, 20:25
Mosyr
mężczyzna Mosyr
Skąd: Pomorskie, lat 47

Postów: 51
Pomógł: 73
Reputacja: 147
Więc co to będa za monstra które będzie mozna pokonac jednym pyknięciem? Smocza mysz? :)

Handel nie idzie bo wysokie lvl-e maja prawie wszystkie zawody i robia wszystko samemu. Produkty słabo schodza bo chociażby naprawa uzbrojenia jest bardzo prosta do wytworzenia.

A teraz jeszcze monstra będzie mozna pokonac pyknięciem.
09 paź 2014, 20:32
Elendil
mężczyzna Elendil

Postów: 205
Pomógł: 136
Reputacja: 292
Robiłeś symulację, że się wypowiadasz ?


Smoczy Jeźdźcy 2008-2024 All Rights Reserved