o grze smokopedia forum gry darmowa gra
forum gry mmorpg

Temat: ZMIANY W MECHANICE GRY

Autor / Czas Treść
17 lis 2013, 19:05
Corazón de Dios
mężczyzna Corazón de Dios
W grze jest jeszcze wiele do zrobienia. Wymaga ona bilansu, dokończenia wielu spraw, wprowadzenia zaplanowanych. Jest to proces długi, pracochłonny, wymagający intensywnych przemyśleń a także wielu zapewne prób i poprawek. Chcieliśmy końcową wersję gry stworzyć na nowym serwerze. Jednak jeśli chcecie, to możemy robić to tutaj. Byłoby nam wygodniej, a Wy byście mieli coraz lepiej rozwinięty świat gry. Niestety w czasie takich prac na tym serwerze dojdzie zapewne do wielu błędów, nierówności, jedni na tym skorzystają, inni stracą. Z tego powodu będzie potrzebny reset gry, przynajmniej częściowy, po zakończeniu prac nad bilansem i wprowadzeniu podstaw nowości. Chciałbym, żeby każde z Was wypowiedziało się co o tym sądzi. Czy pomysł na zmiany na tym serwerze a później resetowanie choćby częściowe Was zadowala. Czy bylibyście gotowi na dosyć częste i zapewne nieraz drastyczne zmiany.

Apeluję tutaj o rozwagę w wypowiedziach, gdyż będę usuwał niemiłe posty, obrażające czy złośliwe wobec innych, bez względu na pozostałą ich treść. Autorom takich postów będę nadawał zarazem status spamera.

Niemniej zachęcam, aby każdy z graczy wypowiedział się tu w tej kwestii. :)
17 lis 2013, 19:07
Anonimowy
mężczyzna Anonimowy
Skąd: Yheria, lat 33

Postów: 585
Pomógł: 12
Reputacja: 40
A wiec tak drodzy gracze ... Dochodzimy juz ktorys raz do momentu w tej grze w ktorym trzeba cos wspolnie postanowic . W zwiazku z zapewnieniami jednego z naszych bogów mianowicie Corazona odnosnie zmian i bilansu gry musimy wyrazic opinie na temat jednej rzeczy ktora sie z tym wiaze a mianowicie RESETU . Nie calkowitego ale jednak resetu . Podstawowe pytanie jest takie jak on by wygladal tutaj kieruje pytanie do wspomnianego wyzej Corazona . Na podstawie tego co tutaj ustalimy boscy beda mieli pole manewru .

A wiec moze prosciej .

Jestem przeciwko resetowi bla bla bla - Podpis Badz odcisk kciuka
Jestem za resetem ale tylko takim (tutaj dokladniejszy opis)
Jestem za calkowitym resetem bla bla bla - Nie zapominac o podpisie :D

Czyli krotko My musimy pokazac jak my bysmy widzieli ewentualny reset i boska strona tez by musiala pokazac jak widzi ewentualny reset ...
17 lis 2013, 19:08
Anonimowy
mężczyzna Anonimowy
Skąd: Yheria, lat 33

Postów: 585
Pomógł: 12
Reputacja: 40
Ja osobiscie jestem za restem ale nie calkowitym . Skoro ma byc bilans zawodow , ras , profesji reset powinien odbyc tez tylko w tych kategoriach .

Czyli przykladowo zmiany w zawodach zwiekszenie pkt na zawodow do 5pkt jak to kiedys bylo mowione ok ale

Zaczynamy wszyscy z zawodami od 0 . Ale pkt wiedzy na zawody mamy tyle ile mielismy na danym lvlu . Tylko ze nie zrobimy juz ich tylu co mielismy tylko mniej tak samo jak nowi gracze .

Pkt rozwoju reset statystyk
Wiadomo kiedys za 1pkt w wytrz bylo 10kondycji i 1pkt obr teraz zmniejszono to do 6pkt kondycji . Okej resetujemy staty do 0 . Ale kazdy otrzymuje tyle pkt rozwoju jaki ma lvl Tzn jasniej

Przyklad

Ja po resecie mam statystyki na zero na 44lvlu ale pkt tyle ile bym wbijal ten 44lvl od 0
Gracz ktory zaczyna gre ma to samo co ja ale zeby miec tyle samo pkt do rozdania musi wbic 44 lvl
17 lis 2013, 19:10
Anonimowy
mężczyzna Anonimowy
Skąd: Yheria, lat 33

Postów: 585
Pomógł: 12
Reputacja: 40
Kwestie rekompensat i tego co by zostalo np czy jakies zloto czy uzbro pozostawiam juz boskim
17 lis 2013, 20:04
Hellboy666
mężczyzna Hellboy666
Skąd: Piszyce , lat 32

Postów: 311
Pomógł: 20
Reputacja: 24
jak ma byc reset to niech to bedzie RESET ! albo sie decydujemy na konkretna zmiany albo nie .
17 lis 2013, 21:24

kobieta hirosaka

Postów: 49
Pomógł: 0
Reputacja: 1
Broń jednoręczna:
Tutaj proponuję dać możliwość używania dwóch takich typów broni równocześnie, bo to jedyna możliwość żeby ta broń miała zastosowanie. Używałem jej w walce z monstrami, ale niski atak powoduje że wiele monstr jest poza zasięgiem. Walka z tarczą również nie ma sensu, bo zawsze jakiś atak docierał. Jedynie z innymi graczami można się tym zestawem bawić.
Broń w lewej ręce zadawałaby jedynie pewien % danej broni, w zależności od wyszkolenia umiejętności pozwalającej używać dwóch broni. Przy braku wyszkolenia byłoby to 40%, wyszkolenie - 50%.

Przykład przy całkowitym wyszkoleniu:
Dwa mroczne sztylety
można by używać od 25 poziomu, oba na czarnych perłach!
72*1,5*1,5*1,5 =243 + 121 (taki sam w lewej ręce) = 361

Dwa mroczne sztylety ale na diamentach
72*1,33*1,33*1,33 = 169 + 85 (taki sam w lewej ręce) = 254

Dwa mroczne sztylety
jeden na czarnych perłach drugi na diamentach:
243 + 85 = 328

trójząb Posejdona
jest od 25 poziomu, w nim czarne perły
130*1,5*1,5+40 = 333

Na trójząb wystarczy zabić krakena który ma łącznie z woda 250+ ataku, Nocny Marek i Feniks mają o 80+ więcej, duże więcej życia i obrony. Pomijając koszt broni to przy podobnym wydatku na kamienie otrzymujemy bronie o zbliżonym ataku, co w żaden sposób nie powinno zepsuć rozgrywki, a dodatkowa umiejętność zabiera cenne Punkty Wiedzy.
17 lis 2013, 21:41
Corazón de Dios
mężczyzna Corazón de Dios
Zmianę diametralną broni i uzbrojenia a także monstrów już mam w planach. Postaram się zbilansować to tak, żeby miało to ręce i nogi. Niemniej pomysł wspomnę pozostałym Diosom - zobaczymy czy zastosowanie 2 broni jednoręcznych wejdzie w życie.
18 lis 2013, 09:44

kobieta hirosaka

Postów: 49
Pomógł: 0
Reputacja: 1
Ma być zmiana z zawodami, więc i o tym coś napiszę:

Obecnie faktycznie dwie osoby razem mogą mieć wszystkie zawody, czy wszystko by produkowały to już inna kwestia. Ale zmieniając wymagania PW przy zawodach nie przesadźcie, bo zabraknie osób produkujących uzbrojenie a jeśli gra ma zacząć się od nowa będzie to bardzo odczuwalne. Zmiana z 3PW na 4PW raczej wiele nie zmieni, będzie wystarczyło usunąć parę nieużywanych zawodów. Ale czy 5PW to nie będzie aż zbyt dużo? Czy nadal znalazłby się np. kołodziej?

Może warto aby zawody miały swoją wagę, w zależności od wpływu danego zawodu na zabawę ustalana byłaby ilość PW do rozpoczęcia nauki.
np.
2PW - kołodziej, tarczmistrz,
3PW - szewc, myśliwy, szłomnik
4PW - gorzelnik, piekarz, młynarz, płatnerz, drwal, rolnik
5PW - podstawowe zawody jak kucharz, metalurg, alchemik, górnik złota.
18 lis 2013, 10:15

kobieta hirosaka

Postów: 49
Pomógł: 0
Reputacja: 1
Słabą stroną tego rozwiązania jest zawód który dostajemy na start gry.
Trzeba by więc dać wybór, każdą grupę wyraźnie nazwać np. "zawody podstawowe", "zawody marginalne".
Jako że różne w tych grupach byłoby wymagane PW mógłby być inny początkowy exp w zawodzie.
Grupa zawodów wymagających 2PW miałaby 2k doświadczenia w zawodzie na start, a grupa 3PW 500expa.

Kolejna sprawa to usuwanie zawodu aby odzyskać PW...
Najprostszym rozwiązaniem (ale pewnie nie dla Diosów) było by za usunięcie pierwszego zawodu przyznanie 4PW.

Ewentualnie pozostawić losowy zawód, ale byłyby to spośród grupy podstawowych zawodów.
18 lis 2013, 10:46
Hellboy666
mężczyzna Hellboy666
Skąd: Piszyce , lat 32

Postów: 311
Pomógł: 20
Reputacja: 24
co do podzielenia zawodów na grupy , dobry pomysł .


Smoczy Jeźdźcy 2008-2024 All Rights Reserved